Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Sizlere arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda GOOGLE kaynaklarından yararlanılarak bazı bilgileri kısa ve kolay bir şekilde Arama Motoru Optimizasyonu anlatarak kendi edinmiş olduğum tecrübeleride sizinle paylaşacağım. Umarım işinize yarar. Bu bilgileri kullanırken siteniz küçük veya büyük olabilir anlatacağım optimizasyon kuralları her ölçekte ve türde sitede uygulanabilir.
 
 
seo optimizasyonu, seo nedir, uzmanından seo 

AŞAĞIDAKİ BAŞLIKLARIN TAM AÇIKLAMALARINI YUKARIDAKİ SEO BİLGİ PDF İNDİREREK DETAYLI ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.


SEO -  Arama Motoru Optimizasyonu

Özgün, konuyla ilgili, kaliteli ve konuyu anlatan içerikler oluşturulmalıdır. Makalelerin description meta etiketini doğru tanımlayıp gerçekten konuyla ilgili açıklamalar, etiketler ve kilit kelimeler kullanılmalıdır. Konudan farklı kilit kelimeler girilmemelidir. Makale başlığını yazarken içinde kilit kelimenin geçmesi ve Url'ler anlaşıl aralarında – kullanılarak yazılması gerekmektedir. Sitede kullanılan resimlerin tam optimize edilmesi gereklidir. Yani sıkıştırılması kullanılabilecek en küçük boyutta kullanılması gerekmektedir ve Resimlere açıklama taglarıda girilmelidir.

Makaleyi yazdınız içinde açıklanması gereken bir kelime varsa buna link vermek gerekiyorsa rel=“nofollow” kullanmak gerekmektedir.

Sitenin mobil cihazlarla uyumluğunu kontrol ederek kalite puanını yükseltin.

Google Mobil Uyum Testini linke PageSpeed Insights ulaşabilirsiniz.

Sayfanın başlık etiketleri içeriğinin arama sonuçlarında görünmesi

Eğer dokümanınız arama sonuçları sayfasında görünüyorsa, başlık etiketi içeriği genellikle arama sonucundaki ilk satırda görüntülenir. Kullanıcının arama sorgusu içinde kullandığı terimler başlıkta koyu renkle gösterilir. Kullanıcıya, aradığı terimle bulduğu sayfanın ne kadar ilgili olduğunu göstermeye yardımcı olur. Anasayfanızın başlığında web sitenizin/işletmenizin adı yer alabilir ve ayrıca bulunduğunuz bölge veya temel faaliyet alanlarınız ve hizmetleriniz gibi bazı önemli bilgileri ekleyebilirsiniz. 

 


Detaylı Bilgi İçin 


 

      

 

  

Copyright © Ankara 2015 - Aslan ÖZGÜL