Google AdWords

googleadwors

Google Reklamında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Google AdWords ; Yani google reklamcılığı genelde paranızın fazla gitmesinin sebebi her kelimeyle çıkmayı istemeniz ve reklamın hitap ettiği ili ve çevreyi yanlış seçmenizdir.

Mesela örnek verecek olursak kelime seçimi kepçe kulak kelimesini ele alalım. Keppçe kulak kelimesi geniş bir kelimedir. Ama bir o kadar da dardır. Herkes genelde bilir ama genelde bulunduğun ilde yapılması gereken bir kelimedir.

Sizin Ankara'da bir estetikçisiniz Google Reklamı verirken Geniş eşleme ve bütün illeri seçerseniz. Paranız boşa gidecektir. Böyle bir kelimede ne seçilmesi gereklidir. Sıralı eşleme ve il bazlı reklam verilmelidir. Çünkü bu işlem insanların genelde kendi ilinde tercih ettiği bir tedavidir.

Yani bundan çıkaracağız şudur. Vereceğiz Google AdWords Reklamlarını gruplandırarak yapmamız, eşleme türünü çok iyi seçmemiz ve kelimeleri seçerken çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

Sağlam bir kelime analizi yaptıktan sonra işimizin işlevi ve niteliğine göre Türkiye Çapında Yapılacak Reklamlar ve il genelinde yapılacak reklamlar şeklinde tercih etmeliyiz.

Google'ın Gücüne İnanın


Ankara web tasarım

      

 

  

Copyright © Ankara 2015 - Aslan ÖZGÜL