Seo Neden Gereklidir?

News 8

Neden Seo ; Zor bir iş olmasına rağmen , arama motoru optimizasyonunu bu kadar önemli ve avantajlı kılan nedir ? Bu aşamada öncelikle bu soruya yanıt vermek gerekir.

İnternette insanların, aradıkları bilgilere ulaşabilmek için % 90 civarında bir oranda arama motorlarını kullandıklarını ve rakamsal olarak bu oranın binlerce potansiyel ziyaretçi demek olduğunu söylersem arama motorlarının sitelerimizin ziyaretçi trafiğini arttırmadaki payını ve önemini en iyi şekilde ifade etmiş olurum. Yani sitenize ziyaretçi gönderme ihtimali olan kaynaklarının içinde arama motorlarının, diğer kaynakların toplamından kat kat fazla öneme sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üstelik benzer bir geri dönüşümü başka yollarla elde etmeye (Örnek : Ücret karşığı reklam vermek )nazaran, son derece düşük maliyetli çalışmadır.

 

Yapılan bir araştırmada , arama motoru kullanıcılarının % 69 oranındaki kısmının ilk sayfada yer alan linkleri tıkladığı, % 89 kısmınında sadece ilk üç sayfada yer alan sonuçları inceledikleri ortaya çıkmıştır. Bu kadar düşük maliyet ve bu kadar büyük etki…Zor da olsa SEO çalışmalarının çok ciddiye almamız gerektiğini anlamak için bence yeterlidir. MapleLeafOnlineCasino - bizim stüdyo müşteri.

 

      

 

  

Copyright © Ankara 2015 - Aslan ÖZGÜL