Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Nasıl Temizlerim?

Bilgisayarıma Virüs Bulaştı Nasıl Temizlerim? Google Chrome saçma sapan yerler açıyor, Sürekli abuk subuk sayfalar açıyor. Tarayıcı sapıtıyor ve internetiniz ne kadar hızlı olursa olsun sayfalara giremiyorsunuz. Youtube'da bir video izledim ve kolayca çözdüm. Çözümü çok kolay ADW Cleaner Diye Bir virüs programı var kuruyorsunuz. Çalıştırıyorsunuz ve bittiğinde yeniden başlatıyorsunuz ve virüslerden kurtuluyorsunuz. Aşağıdada sizinle videoyu paylaştım. 

Programı İndirme Linki : ADW Cleaner İndir

 

Kolay Gelsin Artık Virüsten Kurtuldunuz...

Türkçe sesi yazıya çeviren ve konuştuğunu yazan program

Son zamanlarda kitap yazarken işime yarayacak bir program arıyordum. Sen okuyacaksın o yazacak :) varmıdır acaba böyle bir program dedim. Sonra düşümdüm kesin vardır dedim. Teknolojinin uçtuğu şu çağda olmazmı dedim ve sayfalara karıştırırken bir blog sayfasında makele gördüm. Yazmışlar şöyle yapar böyle yapar acaba doğrumu diye bir baktımki süperr aceyip işime yarayacak bir program. 

Programın yapan sitenin adresi : https://speechnotes.co/

  1. İlk açılışta bilgisayarınızın mikrofonunu kullanmak için tarayıcınız sizden izin istiyor, bu izni mutlaka verin. 

Web Tasarım ve Tasarım Kaynakları (Ücretsiz ve Telifsiz)

Sitenizi tasarlarken gerek ikon tasarımı, renk tasarımı veya da fikir vermesi açısından aşağıda verdiğim siteleri kullanabilirsiniz.

İkon Finder (Ücretli ve Ücretsiz İkon Kaynağı) 

https://www.iconfinder.com/search/?q=web+icon

Güzel bir ikon sitesidir. PREMIUM ve FREE olarak ikonlar vardır. PREMIUM ücretlidir ama FREE olanlarda da çok şık ikonlar bulabirsiniz.

Font Squirrel & My Fonts (Ücretsiz ve Kaliteli Bir Font Kaynağı)

https://www.fontsquirrel.com

https://www.myfonts.com/WhatTheFont/


Tasarımlarınızda kullanacağınız en uyumlu font kombinasyonlarını sizin için yapıyor.

https://www.canva.com/font-combinations/


PSD örnekleri olan güzel bir site 365 PSD ücretsiz olarak indirebileceğiniz çok güzel kaynakların olduğu bir site tasarım yaparken kesinlikle olmazsa olmaz bir site ben tasarım  yaparken feyz alarak kullandığım  ücretsiz bir site...

LOGO Nedir?

Logo, bir kuruluşun nesnel veya düşünsel ürünü simgeleyen, genellikle de kuruluşun isminden oluşan, hem kuruluş hakkında bir imaj veren resimler hem de tipografiden oluşan sembollerdir.

LOGOTYPE

Amblem ve logo olmadan sadece marka isminin tipografi ile çizilip kullanılmasına denmektedir. Markaya ait görsel resim, logo yada amblem yer almaz sadece marka ismi bulunur ve markanın kendine özgü çizim standartlarına sahip font yer almaktadır.

AMBLEM

Amblemler bir kurumu, ürünü ya da hizmeti özel olarak tanımlamaya yarayan çizgi ve resimle yapılan çalışmalardır. Kurum ya da kuruluşun sosyal bireyselliğini gösterir.

LogoLogo

ikinci El Şap Makinası Seo Çalışması

İkinci el şap makinası ve İkinci El Şap Makinası Fiyatları ile Kotan Bau Yapı SEO optimizasyonu konusunda yine bizi seçti ve çalışmalara başlandı. Seo metodu olarak KURUMSAL SEO yaptık. İkinci elde de sektörün en iyilerinden olan Kotan Bau Yapı http://ikincielsapmakinasi.com sitesi ile şuanda çok iyi sonuçlar almaya başlamıştır. Yeni sitesi olan http://sapmakinasifiyatlari.com (Şap makinası Fiyatları) ile çalışma yapılmayada başlandı. Daha bir çok kelimeyi siteye entegre ederek en iyi sonuçlarda çıkması için çalışmalarımız son hızıyla devam etmektedir.

ikinci el şap makinesi

 

Şehirler Arası Nakliyat Seo Çalışması

Şehirler Arası Nakliyat Seo çalışmasında ve web sitesi yapımında bizi seçen Anadolu Express Nakliyat ve Şehirler Arası Nakliyat Sitesi çalışmalarına başlandı. Kısa bir zamanda sıralamaya giren ve yükselmeye devam firmamız ilerki zamanlarda Şehirler Arası Nakliyat, Şehir İçi Evden Eve Nakliyat ve Evden Eve Nakliyat ilk sayfayı hedeflemektedir. Anadolu Express Nakliyat'ın güven veren kadrosu, uygun fiyatları ile tüm Türkiyede iyi bir yere gelmeye başlamıştır.

Şehirler Arası Nakliyat Seo

Google Arama Dünyası

Google Yeni arama özellikleri, ipuçları ve püf noktaları

Burada, arama ustası olmanıza yardımcı olacak en yeni Google arama özelliklerini, ipuçlarını ve püf noktalarını google arama dünyasını takip ederek bulabilirsiniz. Arama hakkında detaylı bilgiler ve püf noktalarını anlatan google yayınladığı makaleleri okup sizde bu ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

 


Google Arama Dünyası Linki

Google’da Birinci Sıra Garantisi Verenler

Öncelikle bu çok şaştığım bir konudur. Diyorlarki SEO yapan firmalar veya şahıslar kesinlikle google da 1. sayfaya çıkacaksınız. En ön sayfada olacaksınız asacaksınız keseceksiniz. Böyle bir dünya yok kardeşim öyle birşey SEO uzmanının işi öncelikle sitenin için düzenlemek eksiklikleri gidermektir. Siteden daha çok verim aldırmaya ve en kaliteli şekilde optimize etmeye çalışmaktır. En iyi şekilde içerikleri düzenlemek, başlıkları düzeltmek, kilit kelimeleri ve açıklamaları düzenli ve makalelere uygun şekilde yapmaktır.

Birincilik garantisi veren firmalara kesinlikle inanmayın. Google aşağıdaki açıklamayı yapmış.


 


* Bu açıklamayı yapan google 


Kimse Google’da birinci sıra garantisi veremez.

Sıralama garantisi veren, Google ile “özel ilişkisi” olduğunu ileri süren veya Google’a "öncelikli gönder" hizmetinin tanıtımını yapan SEO’lara karşı dikkatli olun. Google için öncelikli gönderme yoktur. Aslında bir siteyi Google'a doğrudan göndermenin tek yolu URL Ekle sayfamızı kullanmak veya bir Site haritası göndermektir. Bunu hiç kimseye herhangi bir ücret ödemek zorunda kalmadan kendiniz de yapabilirsiniz.


Tamam belki Google'nin istediklerini yapamazsınız ama yaptırdığınız taktirdede %100 kesin sonuç beklemeyin.


 

SEO uyumlu içerik nasıl yazılmalıdır?

Sitenizde kullanılacak içerikler nasıl düzenlenmelidir?

  • Sitenizde kesinlikle makale başlıklarınızda H1 Etiketi Kullanın. Google etiket kullanımına çok önem verdiğinden sitede kullanılacak makale başlıklarını H1 etiketi üzerinden tanımlayın.
  • Makaleyi açıklayan bir başlık girmelisiniz daha sonrasında makalenizin başında veya sonuna doğru, başlıkta kullandığınız kelimelerden makale içinde kullanmalısınız. Dolayısıyla güçlü bir makale oluşturmuş olacaksınız. Başlıkta kullandığınız anahtar kelimeleri makale içinde çok fazla kullanmayın.
  • Makalenizde, başlığa uygun olarak girdiğiniz yazınızda yer alan anahtar kelimeleri bold, italik veya altı çizili yazmanız kelimenin önemini de artıracaktır.
  • Makalenizin özgün olması çok çok önemlidir.

SEO İÇERİKLİ YAZI NASIL OLMALIDIR BİR ÖRNEKLE GÖSTERELİM  


Arama Motoru Optimizasyonu

SEO - Arama Motoru Optimizasyonu

Sizlere arama motoru optimizasyonu (SEO) konusunda GOOGLE kaynaklarından yararlanılarak bazı bilgileri kısa ve kolay bir şekilde Arama Motoru Optimizasyonu anlatarak kendi edinmiş olduğum tecrübeleride sizinle paylaşacağım. Umarım işinize yarar. Bu bilgileri kullanırken siteniz küçük veya büyük olabilir anlatacağım optimizasyon kuralları her ölçekte ve türde sitede uygulanabilir.
 
 
seo optimizasyonu, seo nedir, uzmanından seo 

AŞAĞIDAKİ BAŞLIKLARIN TAM AÇIKLAMALARINI YUKARIDAKİ SEO BİLGİ PDF İNDİREREK DETAYLI ŞEKİLDE ÖĞRENEBİLİRSİNİZ.


SEO -  Arama Motoru Optimizasyonu

Özgün, konuyla ilgili, kaliteli ve konuyu anlatan içerikler oluşturulmalıdır. Makalelerin description meta etiketini doğru tanımlayıp gerçekten konuyla ilgili açıklamalar, etiketler ve kilit kelimeler kullanılmalıdır. Konudan farklı kilit kelimeler girilmemelidir. Makale başlığını yazarken içinde kilit kelimenin geçmesi ve Url'ler anlaşıl aralarında – kullanılarak yazılması gerekmektedir. Sitede kullanılan resimlerin tam optimize edilmesi gereklidir. Yani sıkıştırılması kullanılabilecek en küçük boyutta kullanılması gerekmektedir ve Resimlere açıklama taglarıda girilmelidir.

Makaleyi yazdınız içinde açıklanması gereken bir kelime varsa buna link vermek gerekiyorsa rel=“nofollow” kullanmak gerekmektedir.

Sitenin mobil cihazlarla uyumluğunu kontrol ederek kalite puanını yükseltin.

Google Mobil Uyum Testini linke PageSpeed Insights ulaşabilirsiniz.

Sayfanın başlık etiketleri içeriğinin arama sonuçlarında görünmesi

Eğer dokümanınız arama sonuçları sayfasında görünüyorsa, başlık etiketi içeriği genellikle arama sonucundaki ilk satırda görüntülenir. Kullanıcının arama sorgusu içinde kullandığı terimler başlıkta koyu renkle gösterilir. Kullanıcıya, aradığı terimle bulduğu sayfanın ne kadar ilgili olduğunu göstermeye yardımcı olur. Anasayfanızın başlığında web sitenizin/işletmenizin adı yer alabilir ve ayrıca bulunduğunuz bölge veya temel faaliyet alanlarınız ve hizmetleriniz gibi bazı önemli bilgileri ekleyebilirsiniz. 

 


Detaylı Bilgi İçin 


 

MIT’nin Robotu Cheetah Engel Testi

MIT’nin robotu Cheetah sürekli olarak başarılı teknolojik gelişimi videosu izlebilirsiniz. Engellerin üzerinden başarılı bir şekilde koşarak atlayabiliyor.

Font Kulanımı

Hayatınızda her gün muhakkak gördüğünüz, sizi olumlu ya da olumsuz olarak etkileyen bir tasarım ürünü var. Bu öyle bir tasarım ürünü ki eğer bilgisayarla yazı yazıyorsanız onu kullanarak aslında siz de bir tasarım yapıyorsunuz. Seçeceğiniz tipe göre sizi vezir de edebilir (Helvetica), rezil de (Comic Sans). Yazı, iletişimin temeli ve yazı tipleri bunu doğrudan etkiliyor. Hepimiz yazdığımıza göre en azından yazı tipini doğru seçerek tasarıma bir adım atabiliriz. Peki ya sizin yazı tipiniz ne?

Barış Özcan Anlatımıyla;

Doktor Web Sitesi

Doktorlara Özel Web Sitesi ve SEO Optimizasyonu

Doktorlara özel site tasarımı yaparken onların kolayca kullanabileceği panelde istediği değişikliği yapabileceği şekilde siteyi yapılandırıyoruz. Tasarım şık ve kullanıcı dostu olarak yapıyoruz ayrıca tüm cihazlarla uyumlu olarak ve güncellemelere açık bir şekilde tasarlıyoruz. Alt yapısı seo uyumlu olduğu için google aramalarında üst sıralarda çıkmaktadır. Doktorların aranıldığı zaman bulunması ve internet üzerinden gelir elde etmesi için tam uyumlu tasarımlar ile size SEO uyumlu alt yapı ile hastalarınızın sizi kolayca bulmasını sağlayabilir. Daha çok hasta potansiyeline ulaşabilirsiniz.

Sabit Fiyat Kalitesli Hizmet Ayrıntılı Bilgi İçin Bizlere Ulaşın : 0542 621 45 30 Kolay Kullanım Yönetim Paneli Türkçe Yönetim Paneli Alan Adı Hosting Hesabı Kurumsal Mail Mobil Uyumlu

Hastalarına tedavi alanlarını ve tecrübelerini aktarma fırsatı bulacak, sağlık turizminde kendini tanıtabilecek ve Dünya'nın her yerinden web sitelerine ulaşabileceklerdir.Bu ayrıcalığı yaşamak ve tecrübelerimizden faydalanmak istiyorsanız bizi arayabilirsiniz. 

Ankara Web Tasarım internet ihtiyaçlarınız için komple çözümler sunar.İnternet sitesi tasarımlarıyla hedefleriniz en pratik ve ekonomik şekilde ulaşmanızı sağlar.

internet sitesi ve alan adı paketlerimiz, alan adı başvurunuzun yapılmasından, internet sitenizin istediğiniz içerik doğrultusunda yayına konulmasına kadar tüm işlemleri kapsar.

Doktor web tasarım uygulaması ile internet sitenizi oluşturabilir, teknolojiyi kolayca kullanabilirsiniz.

Özellikle sağlık alanında yapılan internet siteleri sayesinde hastalar ve yakınları doğru bilgiye doğru internet siteleri aracılığı ile ulaşmaktadır.

  • Firmamız siz doktorlara Tabibler Odası Birliği'nin sunmuş olduğu internet hizmeti olan DR.TR uzantısını kullanmanıza yardımcı olarak, internet dünyasında kendinizi tanıtmanızı ve internet kimliğinizi oluşturmanızı sağlayacaktır.
  • Firmamızla çalışmayı tercih etmeniz durumunda hiçbir bürokratik işlemlerle uğraşmadan kolayca internet sitesi sahibi olmakla kalmayacak aynı zamanda tescil işlemi ve devam eden süreçlerde tek elden hizmet alacaksınız.

Doktorlara Özel Web Sitesi ile Sanal hastanenizi oluşturun...

Günümüzde hasta ve hasta yakınlarının muayeneye gitmeden ya da ameliyat olmadan önce yaptıkları ilk iş kendileri ile ilgilenecek hekim ile ilgili mesleki bilgi ve becerilerini internet üzerinden araştırmaktadır. Bu durum göz önüne alındığında ise doktor web tasarım devreye girer ve en doğru çalışmaları hekim ile ortaklaşa çalışarak internet ziyaretçilerine sunar.

Ankara Web Tasarım kullanarak kendi kişisel internet sitelerini yaptıran hekimlerin ortak görüşü; doktor web siteleri hastaların kendilerine ulaşmak için en doğru yolu tercih ettiği şeklindedir.

Hekimler kendi uzmanlık alanlarına ait kendi ağızlarından yazdıkları makaleleri ve bilgilendirmelerin hastalara en doğru ve güvenilir bilgiyi verdiği şeklindedir.

Doktorlarımıza sağlanan bu hizmet sadece bir telefon kadar uzağınızda...

Doktorlar İçin Web Sitesi

 

 

 

 

Doktor web sitesi

Google Sandbox

Sitenizin sandbox'a düşüp düşmediğini yani sitenizin google ceza aldığını sandbox aracı ile kontrol edebilirsiniz ve sitenizin gidiş hattını ona göre yönlendirebilirsiniz.

Sitenin Sandbox'a düşmesi yada düşmemesi ne işime yarar? diyecek olursanız. Eğer siteniz googlede ani bir şekilde düşüş yaşamışsa ve sıralamalarda yer almıyorsa bunun bir sebebide sandbox'a düşmesi olabilir kontrol ederek bu duruma çözüm üretebilirsiniz.

Seo Optimizasyonu Nedir?

seo optimizasyonu nedir

SEO, "arama motoru optimizasyonu" veya "arama motoru optimize edicisi" için kullanılan bir kısaltmadır. Bir SEO ile çalışma kararı, sitenizi geliştirebilecek ve size zaman kazandırabilecek büyük bir karardır, ancak sitenize ve itibarınıza zarar verme riski de vardır. SEO'nun sitenize kazandırabileceği avantajların yanı sıra sorumsuzca hazırlanmış bir SEO'nun verebileceği zararları da araştırdığınızdan emin olun. Pek çok SEO ile diğer ajans ve danışmanlar, web sitesi sahipleri için aşağıdakiler gibi yararlı hizmetler sunmaktadır:

Google AdWords

googleadwors

Google Reklamında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Google AdWords ; Yani google reklamcılığı genelde paranızın fazla gitmesinin sebebi her kelimeyle çıkmayı istemeniz ve reklamın hitap ettiği ili ve çevreyi yanlış seçmenizdir.

Mesela örnek verecek olursak kelime seçimi kepçe kulak kelimesini ele alalım. Keppçe kulak kelimesi geniş bir kelimedir. Ama bir o kadar da dardır. Herkes genelde bilir ama genelde bulunduğun ilde yapılması gereken bir kelimedir.

Merdiven Asansörü

News 7

Güven Asansör'den Merdiven Asansörü Hakkında Bilgi Aldık. Engellileri umarım bi faydamız olur.

Merdiven Asansörleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Merdiven asansörü düz ve döner merdiven asansörleri olmak üzere ikiye ayrılırlar.  

Düz merdiven asansörleri iç ve dış mekanda çalışmaya uygunken, döner merdiven asansörleri ise sadece iç mekanda çalışmaya uygundur.
Döner merdiven asansörleri kendi içindede ikiye ayrılırlar çift raylı merdiven asansörleri ve tek raylı merdiven asansörleri, çift raylı merdiven asansörleri merdiven trabzanı gibi raya sahiptir çok parçalıdırlar. işyerleri ve kamu binaları için uygundurlar.

Seo Neden Gereklidir?

News 8

Neden Seo ; Zor bir iş olmasına rağmen , arama motoru optimizasyonunu bu kadar önemli ve avantajlı kılan nedir ? Bu aşamada öncelikle bu soruya yanıt vermek gerekir.

İnternette insanların, aradıkları bilgilere ulaşabilmek için % 90 civarında bir oranda arama motorlarını kullandıklarını ve rakamsal olarak bu oranın binlerce potansiyel ziyaretçi demek olduğunu söylersem arama motorlarının sitelerimizin ziyaretçi trafiğini arttırmadaki payını ve önemini en iyi şekilde ifade etmiş olurum. Yani sitenize ziyaretçi gönderme ihtimali olan kaynaklarının içinde arama motorlarının, diğer kaynakların toplamından kat kat fazla öneme sahip olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Üstelik benzer bir geri dönüşümü başka yollarla elde etmeye (Örnek : Ücret karşığı reklam vermek )nazaran, son derece düşük maliyetli çalışmadır.

      

 

  

Copyright © Ankara 2015 - Aslan ÖZGÜL